• EKODOM

  ENERGOOSZCZĘDNE
  INSTALACJE
 • EKODOM

  POMPY
  CIEPŁA
 • EKODOM

  OGRZEWANIE
  PODŁOGOWE
 • EKODOM

  REKUPERACJA
 • EKODOM

  KLIMATYZACJE

Pompa ciepła Legnica, montaż pompy - Rekuperacja

Rekuperacja Legnica – o firmie

EKODOM świadczy kompleksowe usługi instalacyjne.

Od kilku lat innowacyjne systemy grzewcze i klimatyzacyjne zyskują ogromną popularność na arenie międzynarodowej. Coraz więcej konsumentów decyduje się na implementację nowoczesnych instalacji w swoich przestrzeniach mieszkalnych. Wysoka skuteczność, możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii, bezobsługowość oraz niska awaryjność sprawiają, że na rynku pojawia się wiele profesjonalnych urządzeń. W naszej firmie wykorzystujemy wyłącznie te rozwiązania, które cechują się najwyższym poziomem jakości. Oferujemy usługi w zakresie montażu pomp ciepła, tworzenia projektów systemów klimatyzacyjnych czy instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperacja). Legnica to jedno z wielu miast w Polsce, w których zajmujemy się realizacją wyżej wymienionych czynności.


W trosce o ochronę środowiska i zmniejszenie zużycia energetycznego w budownictwie jednorodzinnym nasza firma wyspecjalizowała się w energooszczędnych instalacjach czerpiących energię z natury (energii odnawialnej) lub ograniczających zużycie energii.


Ciągle podnosimy swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach organizowanych przez czołowych producentów armatury grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i sanitarnej.

Oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi od doradztwa ,sprzedaży po montaż urządzeń i instalacji. Nasze inwestycje realizujemy sumiennie na czas i za rozsądne pieniądze.


Misją firmy jest wprowadzanie energooszczędnych technologii i ekologicznych rozwiązań dla domów podnosząc komfort ich mieszkańców przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. 

żarówka

EKODOM świadczy kompleksowe usługi instalacyjne. Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na wykorzystywanie rozwiązań, które nie generują zagrożeń dla środowiska naturalnego. Systemy rekuperacyjne czy pompy ciepła pozwalają zminimalizować emisję niebezpiecznych substancji do atmosfery, która obydwa się wskutek spalania tradycyjnych surowców grzewczych. Polska nadal pozostaje w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie. Z ogólnoświatowych raportów wynika, że ponad 70% polskich miast nie spełnia norm zawartych w unijnych dyrektywach o jakości powietrza. Badania wykazują, że zwrot za montaż energooszczędnych instalacji następuje już po ok. 5 latach. Jest to więc skuteczna inwestycja, która pozwala zoptymalizować koszta ogrzewania i znacząco przyczynić się do minimalizacji emisji niebezpiecznych związków chemicznych.

 SYSTEMY REKUPERACJI | Legnica

Kotłownie

pompy ciepła

SYSTEMY KLIMATYZACYJNE

Systemy rekuperacji

To inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

W ramach kontrolowanej wymiany powietrza część energii jest odzyskiwana i wykorzystywana do ponownego nawiewanego do budynku powietrza.
Powoduje to zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną, niezbędną do ogrzania budynku, zwłaszcza w okresie zimowym i przejściowym. Efektem rekuperacji jest obniżenie rachunków za ogrzewanie. 

Ponadto w domu z rekuperacją mamy zawsze świeże powietrze, mniej kurzu i roztoczy. Możesz filtrować powietrze i oczyszczać z alergenów oraz jonizować powietrze. Kratka na żaluzji czerpni eliminuje insekty, much, komary - możesz, ale nie musisz otwierać już okien. 

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe gwarantuje lepsze samopoczucie użytkownikom oraz mniejsze zużycie energii niż tradycyjne grzejniki.

Ogrzewanie podłogowe zapewnia bardzo dobre, równomierne ogrzanie całego pomieszczenia. Bez chłodniejszych i cieplejszych miejsc oraz wrażenia zimnej podłogi. Wszystko dlatego że - w przeciwieństwie do grzejników - nie dostarczamy ciepła w jednym miejscu, z którego ma się ono dopiero rozprzestrzenić na pomieszczenie. Ciepło oddaje cała podłoga. Dodatkowo uzyskujemy korzystny pionowy rozkład temperatury. Najcieplej jest w pobliżu stóp, minimalnie chłodniej w głowę.

Instalacja ogrzewania podłogowego to system, którym w łatwy sposób można sterować. Zastosowanie układu regulacji jeszcze bardziej zwiększa efektywność ogrzewania, a to przekłada się na mniejsze koszty użytkowania i większy komfort domowników. 

Pompy Ciepła

Pompy ciepła są zaliczane do odnawialnych źródeł energii. 

Pompy ciepła zapewniają efektywniejsze, zdecydowanie bardziej ekonomiczne i przyjaźniejsze dla środowiska wykorzystanie energii odnawialnej niż jakakolwiek inna technologia.
Zwykle pompy ciepła wykorzystują około 75% darmowego ciepła z otoczenia i około 25% energii elektrycznej, generując w taki sposób ciepło potrzebne do utrzymania komfortu cieplnego w domu i dostarczenia ciepłej wody.

Dzięki temu koszty eksploatacji są znacznie niższe niż przy wykorzystaniu konwencjonalnych źródeł energii. Inwestycja w pompę ciepła na wczesnym etapie budowy domu może przynieść dodatkowe korzyści, gdyż wyeliminuje np. konieczność budowy komina, przyłączy itp.

Systemy klimatyzacji

Klimatyzacja to proces wykorzystywany by wytworzyć i utrzymać odpowiednią temperaturę, wilgotność względną i czystość powietrza w przestrzeniach zamkniętych.

Nowoczesne systemy klimatyzacji zapewniają zdrowe, czyste i świeże powietrze bez nadmiaru wilgoci. Zapewnienie odpowiednich warunków w każdej sferze życia pozwala zwiększyć wydajność organizmu oraz aktywność, a co za tym idzie powoduje większą efektywność i poprawia samopoczucie nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach na zewnątrz.

Zamontowanie systemu klimatyzacji pozwala na utrzymanie zadanej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, a co za tym idzie zapewnia odpowiednie warunki do pracy, wypoczynku lub snu, gdy temperatury na zewnątrz często są zbyt wysokie i nie dają nam poczucia komfortu.

Pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja – Legnica

Decydując się na implementację energooszczędnego i ekologicznego rozwiązania, warto postawić na sprawdzonego usługodawcę. Wysoką skuteczność naszych działań potwierdzają opinie setek zadowolonych klientów. Stawiamy na indywidualne podejście do konsumenta, precyzyjne wykonawstwo, fachowe poradnictwo, a także szerzenie świadomości o pozytywnych skutkach stosowania ekologicznych systemów. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do oferowanych usług serdecznie zapraszamy do kontaktu. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w zakładce “Kontakt”. Zapewniamy, że odpowiednio zamontowany system rekuperacyjny czy dobór odpowiedniego rodzaju pompy ciepła znacząco przyczyni się do zwiększenia poczucia komfortu w budynkach mieszkalnych.

Montaż pompy ciepła Legnica

W EkoDom zajmujemy się montażem ogrzewania podłogowego i pomp ciepła. Pompy ciepła są źródłem ogrzewania bazującego na odnawialnej energii i stanowią świetną alternatywę dla grzania tradycyjnego za pomocą oleju, gazu czy energii elektrycznej. Połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym umożliwia wykorzystanie w pełni jej energooszczędnego i nisko kosztowego potencjału.

 

Czytaj dalej...

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła, chociaż są nieco droższe na etapie zakupu i montażu w dłuższej perspektywie czasu pozwalają znacząco ograniczyć rachunki. Zwracają się zazwyczaj w ciągu pierwszych lat użytkowania. Można uzyskać na nie dodatkowe dofinansowania, korzystając z funduszy unijnych. Umożliwiają ogrzewanie i chłodzenie w gorętsze dni roku, a poza tym nie emitują spalin ani zanieczyszczeń, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i stan środowiska. Po zamontowaniu są praktycznie bezobsługowe i nie generują ryzyka wybuchu. Wybierać można spośród pomp gruntowych, powietrznych i wodnych.

 

Pompa ciepła Legnica — oszczędność czasu i pieniędzy

 

Co sprawia, że pompa ciepła (Legnica) jest tak korzystnym rozwiązaniem na tle innych sposobów ogrzewania domu? Przede wszystkim takie urządzenie jest bardzo wydajne. Może działać samodzielnie jako źródło ciepła lub stanowić uzupełnienie już istniejącego układu grzewczego. Co najważniejsze, pompa ciepła (Legnica) daje możliwość zainstalowania kilku zamienników i ustawienia w każdym z nich innej temperatury. Dzięki temu użytkownik ma możliwość ustawienia odpowiednich warunków cieplnych w każdym pomieszczeniu.

Warto wspomnieć, że decydując się na montaż pompy ciepła (Legnica), można zaoszczędzić sporo czasu. Urządzenie jest bowiem niemal bezobsługowe, w przeciwieństwie do kotłów na paliwo stałe, takie jak węgiel drzewny, pellet czy ekogroszek. Pompa ciepła nie wymaga również sporo energii. Sprawia to, że już po niedługim czasie można zauważyć mniejsze kwoty na przychodzących rachunkach za prąd oraz ogrzewanie.

 

Pompa ciepła Legnica — łatwy montaż

 

Pompa ciepła, mimo swojej skomplikowanej konstrukcji, jest łatwa w montażu. Powierzając to zadanie doświadczonej ekipie monterskiej z Legnicy, można mieć pewność, całość przebiegnie sprawnie, a instalacja będzie niezwykle skuteczna. Ponadto koszt samego montażu nie jest wcale duży. Obecnie istnieje wiele form dofinansowań na czystą i bezpieczną energią, jaką bez wątpienia jest ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła. Decydując się na takie rozwiązanie, domownicy z pewnością zauważą zwrot z inwestycji po niedługim czasie.

Co bardzo ważne, eksploatacja pompy ciepła jest bardzo korzystna, głównie ze względu na możliwość ogrzewania mieszkania oraz wody użytkowej przy niskim poborze energii. Koszty ogrzewania pompą ciepła są z pewnością niższe w porównaniu do kotła olejowego, pelletu czy ekogroszku. Właściciel mieszkania może dodatkowo zaoszczędzić, stosując ogrzewanie podłogowe lub panele fotowoltaiczne, które będą dostarczały energię do pompy ciepła.

 

Montaż pompy ciepła Legnica — najwyższa jakość usług

 

Aby cała instalacja mogła być w pełni sprawna, konieczny jest montaż pompy ciepła (Legnica) na najwyższym poziomie. Właśnie w Legnicy każdy klient będzie mógł znaleźć najlepszą ekipę monterską. Montaż wykonywany pod okiem doświadczonych specjalistów sprawi, że pompa ciepła (Legnica) z pewnością będzie skutecznie spełniała swoją funkcję przez wiele lat, a klient będzie miał pewność, że cała instalacja będzie w pełni sprawna i nie będzie wymagała zbyt szybkiego serwisowania.

Warto wspomnieć, że ekipa monterska w swojej pracy wykorzystuje jedynie najnowocześniejsze narzędzia. Dzięki temu montaż pompy ciepła (Legnica) jest niezwykle sprawny i bardzo precyzyjny. Tym, co wyróżnia markę EkoDom, jest indywidualne podejście do każdego klienta. Najważniejsza jest bowiem pełna satysfakcja zleceniodawcy oraz ta, aby pompa ciepła (Legnica) mogła zapewnić mu najbardziej komfortowe warunki cieplne przez cały rok. Ponadto pracownicy pozostają zawsze do dyspozycji klienta i służą radą oraz wsparciem w każdym aspekcie.

 

Zalety ogrzewania podłogowego

 

Ogrzewanie podłogowe jest dużo bardziej oszczędne od ogrzewania za pomocą grzejników. Zapewnia równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniach i jest o wiele bardziej komfortowe w użytkowaniu. Ogrzewanie podłogowe jest z założenia ogrzewaniem niskotemperaturowym, zatem podłoga, po której się porusza, nie jest odbierana jako ciepła a neutralna. Znacząco zwiększa także estetykę pomieszczeń, ponieważ jest w całości schowane pod podłogą. Nie wymaga więc montowania grzejników i nie sprawia żadnych trudności podczas sprzątania.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą marki EkoDom, a w razie potrzeby uzyskania większej ilości informacji dotyczących pomp ciepła lub ogrzewania podłogowego, zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Imię
Numer telefonu *
+48
Szukaj
  E-mail *
  Wiadomość

  od pon-pt: 9:00 - 16:00

  sob. 10:00 - 14:00

  niedz. nieczynne

  EKODOM POLSKA Sp. z o.o.

  59-220 Legnica