Blog

pompa ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które czerpią energię z otoczenia. Znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych, zastępując tym samym nieprzyjazne dla środowiska i nieekonomiczne kotły opalane paliwami kopalnymi. I choć pompy ciepła kojarzą się głównie z ogrzewaniem budynków, nie wszyscy wiedzą, że można je też wykorzystywać w celu schładzania pomieszczeń. Tego rodzaju urządzenia służą zatem do ogrzewania domów w sezonie grzewczym oraz chłodzenia ich podczas upałów. O tym, jak działają, przeczytasz poniżej.

klimatyzator na niebieskiej ścianie

Prawidłowy dobór klimatyzatora do metrażu pomieszczenia to nie tylko kwestia komfortu, ale też wydatków. Jakie czynniki koniecznie trzeba więc wziąć pod uwagę, aby podjąć najlepszą decyzję w tym zakresie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

wentylacja

Przewody wentylacyjne to absolutna podstawa w każdym obiekcie. Zapewniają odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach oraz odprowadzają nieczystości z pieców poza obręb budynku.

system pompy ciepła

Pompy ciepła to coraz popularniejsze rozwiązanie pozwalające na wykorzystanie ciepła z powietrza czy też gruntu do ogrzania obiektów budowlanych, czy też uzyskania ciepłej wody użytkowej. Rodzaj pompy dobiera się w zależności od uwarunkowań technicznych obiektu budowlanego i oczekiwań klienta, czy też zakładanego przez niego budżetu. Jakie są typy pomp ciepła? Kiedy się na nie zdecydować?

system rekuperacji

System rekuperacji polega na odzyskiwaniu energii cieplnej, aby móc ponownie ją wykorzystać. Nie jest to jednak jedyna korzyść wynikająca z zastosowania takiego rozwiązania. O czym jeszcze warto wiedzieć i dlaczego zdecydować się na jej użytkowanie?

klimatyzator na ścianie

Klimatyzacja przestaje być luksusem, a staje się niezbędnym elementem wyposażenia samochodów, pomieszczeń biurowych, sklepów i domów. W dzisiejszym klimacie gorące lato daje się we znaki, szczególnie osobom starszym i cierpiącym na dolegliwości ze strony układu krążeniowego. Jednak czy ciągłe korzystanie z klimatyzacji jest zdrowe? Czy ma wpływ na nasze samopoczucie?